Geoblog.pl    wojtektychy    Podróże    wietnam    wioska rybacka,kanion kolorado,skuterek

wioska rybacka,kanion kolorado,skuterek

Wietnam
Wietnam, Mũi Ne

wczorajszy dzien nie zakonczyl się planowana poprawka z dnia poprzedniego,dalismy sobie na wstrzymanie i zadowolilismy się zupa pho z miesem i warzywami i jajkami przepiorki (chyba bo pani nie potrafila wytłumaczyć od jakiego to ptaka),miejscowi mieli niezla zabawe jak probowalem usadowic się na małym krzesełku przeznaczanym w naszych stronach do dziecięcych pokoikow,w koncu udalo się ale wbilo się w ziemie prawie cale i tak już zostałem uwieziony z kolanami przy brodzie, niewygode zrekompensowal posiłek sfotografowany przez justyne
wczesna dzisiejsza pobudka zwiazana była odwiedzinami okolicznej wioski rybackiej kiedy to cale rodziny wychodza przywitac powracających rybakow z nocnych polowow, informacja ze wszystko odbywa się ok. godz 7 okazala się falszywa ,wszystkie kutry w porcie wiec jutro powtorka z godzinnym wyprzedzeniem,
sniadanie bagietkowe na ulicy po drodze do fairy stream reklamowanego jako wietnamski kanion kolorado,nie byliśmy wiec nie nam oceniac i porównywac za to widoki bajkowe, spacer wawozem plytkim stumieniem przyjemny i orzeźwiający,
Skuterek którego posiadaczami jesteśmy od wczoraj sprawia nam duzo radości, odreagowujemy halas klaksonow ulic Sajgonu gdzie jako piesi bylismy dyskryminowanni  i tez sobie uzywam trabie na wszystko co się rusza a inni uczestnicy nie pozostaja dłużni i tak sobie trabieniem umilamy jazde po okolicy,a propos Sajgonu to w weekendy tubylcy robia tzw objazdowke bulwarami (chay long rong-okrazenie lub song voi –szybkie zycie )koszmar
W mui ne duzo Rosjan maja tu zla prase ale kasa potrafi zamknąć oczy,wg przewodnikow pogoda jest tu prawie przez caly rok sloneczna taki mikroklimat spowodowany okolicznymi wydmami białymi i czerwonymi (biale odpuszczamy bo sa w lebie a czerwone może jutro) troche już nas tylki swedza i chyba jutro ostatni dzien w tym miejscu, mamy jeszcze tyle do przejechania i zobaczenia,tak wiec jutro ostatni dzien lenistwa,

zyczenia z okazji dnia kobiet dla wszystkich pan

maciej
maciej - 2010-03-08 15:26
Ale fajnie macie, kiedyś się tam z Anitą wybierzemy. Emerytura w kieszeń i cały miesiąc byczenia przy takich cenach. A jak wrócimy to będziemy grubasami ;). he he A może nie już sam nie wiem, chyba tamte potrawy nie tuczą co???

maciej
maciej - 2010-03-08 15:29
Te klify to piskowce?? bo nie wyglada na litą skałe.

wojtektychy
wojtektychy - 2010-03-08 15:40
czesc geolog,sprawdzimy,te ceny to i tak dla turystow bo widzimy ile placa miejscowi,kilka!razy mniej,fryzjer na ulicy zarabia wg gazety 2 do 3 dolarow dziennie

XeniaP
XeniaP - 2010-03-08 19:33
to czerwony piaskowiec ;>

Nicole
Nicole - 2010-03-10 17:48
Piaskowce to lite skały osadowe;)

Maciej
Maciej - 2010-03-11 08:21
No i mamy geologa :) ujawnił się. powyższa def jak najbardziej prawidlowa :)

wojtektychy
wojtek g